Wydarzenia

 • Anatomia startupu - Historie drogi młodych polskich przedsiębiorców

  Date: 10 June 2016

  "Anatomia Startupu" to film o młodych przedsiębiorcach z Polski, którym dzięki mocy wyobraźni, wytrwałości i ciężkiej pracy udało się spełnić marzenia dotyczące tworzenia i prowadzenia własnych biznesów. Jest to pierwszy film opowiadający o historii polskich przedsiębiorców zakładających tzw. "startupy". Film dla każdego młodego(i nie tylko) człowieka, który zdaje sobie sprawę, że życie nie polega wyłącznie na pracy u innych i marzy o spektakularnym sukcesie. Reżyseria: Aleksander Dembski Obsada: Michał Sadowski, Jasiek Stasz, Michał Juda, Ewa Dudzic, Monika Żochowska, Artur Racicki, Yuri Drabent Producent: Kosmos Production Obejrzyj film Anatomia Startupu klikając w poniższy link: Anatomia startupu na VOD

 • Strona www SKN Telin w nowej odsłonie

  Date: 17 May 2016

  Strona SKN Telin nareszcie została zmodyfikowana. Projekt został zrealizowany w technologii WordPress. Aktualnie zajmujemy się usuwaniem ostatnich błędów i niedociągnięć na stronie. Mamy nadzieję, że witryna w obecnej wersji przypadnie Wam do gustu. Poniżej zamieściliśmy dwa zrzuty ekranu- strony po i przed modyfikacją.

 • Konferencja Rady Kół Naukowych, Międzybrodzie Żywieckie

  Date: 17 May 2016

  W dniach 12-15 Maja 2016 roku odbyła się Konferencja sprawozdawczo-szkoleniowa Rady Kół Naukowych Politechniki Łódzkiej. W tym roku wyjechaliśmy w góry do miejscowości Międzybrodzie Żywieckie. Nocowaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym "Niagara" . Dużą atrakcją samego hotelu była przepływający między jego budynkami strumień oraz wodospad.  Podczas konferencji zaprezentowaliśmy projekty realizowane w kole, aktualne wydarzenia oraz plany na przyszłość. Była to również świetna okazja do poznania bardzo wielu ciekawych ludzi, będących członkami kół naukowych i organizacji studenckich. W piątek po sesji sprawozdawczej pojechaliśmy do Wadowic na wielopiętrowy tor gokartowy , gdzie mieliśmy możliwość zweryfikowania naszych umiejętności prowadzenia pojazdów. W sobotę odbyły się Panele szkoleniowe. Wykorzystaliśmy również możliwość zwiedzenia malowniczej ...

 • IV Targi Logistyki Służb Mundurowych

  Date: 16 May 2016

  W dniach 10-11 Maja w łódzkiej hali EXPO Odbyły się IV Targi Logistyki Służb Mundurowych. Wspieraliśmy stoisko Politechniki Łódzkiej pokazując zrealizowane przez nas projekty. Była to świetna okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami oferowanymi przez wystawców zarówno dla służb mundurowych, straży pożarnej, policji, służb celnych jak i dla firm i klientów indywidualnych. Poniżej galeria zawierająca zdjęcia z IV Targi Logistyki Służb Mundurowych

  Powrót do strony z wydarzeniami Wydarzenia

 • Remont pracowni koła

  Date: 8 May 2016

  Pracownia koła naukowego Telin (pokój 320B, budynek "Lodex", Instytut Elektroniki Politechniki Łódzkiej) doczekała się generalnego remontu. Pomalowane zostały brudne i zniszczone ściany na nowy świeży kolor, wymienione krzesła, biurka. Dzięki współpracy z kierownikiem Zakładu Telekomunikacji dr hab. inż. Sławomirem Hausmanem udało się zakupić nowe komputery, szafę na narzędzia oraz wykonany na nasze zamówienie stół do pracy nad projektowanymi przez nas urządzeniami. Do pracowni zakupiona została również nowa maszyna obliczeniowa wykorzystująca 100 rdzeniową kartę graficzną NVIDIA. Pozyskaliśmy wiele narzędzi i urządzeń wspomagający prace nad lutowaniem, montażem podzespołów elektronicznych oraz innych prac projektowych. Praca w takich warunkach zdecydowanie zwiększa efektywność naszej pracy. Mamy ...

 • Współpraca w przygotowywaniu KKRRiT 2015

  Date: 8 May 2016

  W dniach 8-10 kwietnia 2015 roku członkowie koła Telin brali udział w przygotowaniu Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji na Politechnice Łódzkiej. Nasze zadanie polegało na wykonywaniu prac organizacyjnych związanych z obsługą konferencji. Ostatniego dnia konferencji uczestnicy oraz organizatorzy zostali zaproszeni na oficjalny bankiet w hotelu DoubleTree by Hilton. Była to świetna okazja do wysłuchania wielu ciekawych wykładów dotyczących zagadnień dotyczących radiokomunikacji, telefonii i informatyki. Więcej informacji na stronie KKRRiT 2015.

 • Stypendia pracodawców znowu dla członków SKN Telin na rok 2015/2016

  Date: 8 May 2016

  Po raz kolejny członkowie koła Telin brali udział w konkursie na stypendium programu Młodzi w Łodzi. Tym razem zdobyliśmy dwa stypendia. Zdobyli je Łukasz Bienias oraz Jarosław Kawecki. GFT Łukasz Bienias student kierunku Informatyka na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej PIXEL TECHNOLOGY Jarosław Kawecki student kierunku Informatyka na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej Więcej informacji na stronie www programu Młodzi w Łodzi. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 • Członkowie SKN Telin stypendystami pracodawców programu Młodzi w Łodzi na rok 2013/2014

  Date: 8 May 2016

  Członkowie SKN Telin zostali wyróżnieni w konkursie na stypendium pracodawców programu Młodzi w Łodzi na rok 2013/2014. W uroczystej gali wręczenia symbolicznych dyplomów i czeków dla stypendystów uczestniczyli m. in. przedstawiciele pracodawców oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. SUKCESJA Paweł Oleksy student kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Elektroniki, Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej FUJITSU   Robert  Kawecki student kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Elektroniki, Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej CENTRUM KOMPUTEROWE ZETO Jarosław Kawecki student kierunku Informatyka na Wydziale Elektroniki, Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej Więcej informacji na stronie www programu Młodzi w Łodzi. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Projekt naukowo badawczy

  Date: 7 May 2016

  Studenci działający w kole naukowym Telin brali udział realizacji projektu badawczego, którego celem było opracowanie systemu elektronicznego wspierającego strażaków. O mały włos Straż Pożarna nie zwerbowała naszych studentów!

 • Dni Wydziału Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki PŁ

  Date: 7 May 2016

  SKN Telin prezentował się podczas Dnia Wydziału Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki PŁ. Zainteresowanie naszym stoiskiem było przeogromne!

 • Międzynarodowa Wystawa Ratownictwa, Zabezpieczenia i Techniki Przeciwpożarowej EDURA w Kielcach

  Date: 7 May 2016

  Członkowie SKN Telin wzięli udział w Międzynarodowej Wystawie Ratownictwa, Zabezpieczenia i Techniki Przeciwpożarowej EDURA w Kielcach. EDURA to specjalistyczna wystawa podczas której prezentowane są urządzenia, sprzęt i technologie dla służb ratowniczych oraz ochrony przeciwpożarowej obiektów.

 • IX Pikniku Naukowy w Manufakturze

  Date: 7 May 2016

  SKN Telin wraz z SKN ECOresearch podczas IX Pikniku Naukowego w Manufakturze. Było naprawdę bardzo ciekawie, nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i cieszymy się, że mogliśmy opowiedzieć o naszych projektach wszystkim zainteresowanym.

 • Nadchodzi sesja...

  Date: 3 May 2016

  W związku ze zbliżającymi się egzaminami wszystkim studentom życzymy mnóstwo powodzenia! Obyście nie musieli się martwić drugimi terminami tak jak Ci tu poniżej 🙂

 • Kolejne zwycięstwa członków koła!

  Date: 3 May 2016

  W dniu 19.12.2015r. odbyła się coroczna uroczystość wigilijna członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich(SEP). Podczas tej uroczystości wręczone zostały dyplomy i nagrody za najlepsze prace magisterskie na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Wśród zwycięzców znaleźli się członkowie naszego koła naukowego: 2 miejsce - mgr inż. Robert Kawecki Tytuł pracy: „System radiowy wspomagający lokalizację ludzi w budynkach” Promotor: dr inż. Łukasz Januszkiewicz 1 wyróżnienie – mgr inż. Paweł Oleksy Tytuł pracy: „Uproszczone modele ciała człowieka do badania anten nasobnych” Promotor: dr inż. Łukasz Januszkiewicz Serdecznie gratulujemy!

 • Kolejne najlepsze prace na Wydziale EEiA z udziałem członków koła Telin

  Date: 3 May 2016

  Członkowie koła SKN Telin po raz kolejny wzięli udział w konkursie łódzkiego SEPu na najlepszą pracę dyplomową (tym razem magisterską) na wydziale EEiA. Tym razem udało się zdobyć II miejsce (Robert Kawecki) za pracę pt. „System radiowy wspomagający lokalizację ludzi w budynkach” oraz I wyróżnienie (Paweł Oleksy) za pracę pt. „Uproszczone modele ciała człowieka do badania anten nasobnych”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 • Pierwsze miejsce w konkursie SEP 2014

  Date: 3 May 2016

  Praca inżynierska pt. "Automatyczny dozownik leków", której autorem jest Paweł Oleksy, członek koła Telin została nagrodzona pierwszą nagrodą na najlepszą pracę dyplomową inżynierską na Wydziale EEIA PŁ. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i jesteśmy bardzo dumni z posiadania tak zdolnych inżynierów w naszej załodze! Więcej informacji w linkach poniżej. Artykuł w biuletynie łódzkiego SEP-u: Strona biuletynu: 40, PDF-a: 42 Więcej na stronie Instytutu Elektroniki